Poradniki do pobrania

ZUS

Więcej
2012/04/24 08:09 #2 przez bodzio2
bodzio2 odpowiedział w temacie: Re: ZUS
Z tym ZUS-em to makabra, ja po (obustronnej) pourazowej amputacji kończyn dolnych na wysokości uda, otrzymałem z ZUS stopien niepełnosprawności "umiarkowany" bez zasiłku pielęgnacyjnego, dopiero stając na komisji lekarskiej przy PCPR przyznano mi stopień znaczny na 5 lat, i dodatek pielęgnacyjny w wysokosci 153 zł.
ZUS nie dał mi stopnia "znacznego" bo jednocześnie musiałby mi wypłacać zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 195 zł, tak to już jest jesteśmy zdani na siebie, i to jest przykre, niesprawiedliwe społecznie, aby nas pomimo kalectwa jeszcze dobijać! :!:

Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/23 19:53 #3 przez asze
asze odpowiedział w temacie: Re: ZUS
Ech, Svietic... Natchnęłaś mnie taką pozytywną energią! Jakie fantastyczne podejście (choć chyba mało popularne wśród niepełnosprawnych ;P) Dzięki Ci bardzo! :)

asze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/23 19:15 #4 przez danuśka
danuśka odpowiedział w temacie: Re: ZUS
rozumiem was całkowice .. i poza zusem żyje pełna parą ;p jak wy ;p
tylko ze jeśli komuś sie należy to powinien to dostac ... !! a w moim przypadku 1300zł nie chodzi piechotą .. !! zwłaszcza ze na rodzine nie moge liczyc i jestem sama i mam dom na utrzymaniu i to ze jestem niepełnosprawna ma znaczenie ..
cóż życie z zusem nie jest proste ..

myślałam ze moze możecie podać jakieś przykłady co mówicie np. pogorszeniestanu biodra .. coś takiego .. za 3 dni mam komisje ..

pozdrawiam gorąco !!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • svietic
  • svietic Avatar
2012/04/23 11:47 #5 przez svietic
svietic odpowiedział w temacie: Re: ZUS
Trochę nie rozumiem. Oburzasz się, że podważyli Twoją całkowitą niezdolność do pracy, ale przecież jesteś zdolna. Młoda, dobrze wykształcona osoba z pewnością znajdzie pracę - pomimo wszystkich zarzutów do ZUSu, to jednak aż taki numer nie przejdzie.
Gdyby mnie po stracie nogi ( prawie całej, zostało mi 6 cm ), ktoś powiedział, że jestem całkowicie niezdolna do pracy, to bym się obraziła. Całe życie pracowałam i dopracowałam się z II-gą grupą emerytury. Pod koniec kariery miałam nawet własny interes. A ta grupa dawała mi tylko prawo do parkowania na miejscu dla inwalidów i ulgowe bilety na imprezy.
Inna rzecz, że Asze ma rację, na komisji nie można się za dobrze przezentować. Ja chodziłam tam o kulach. Jak rozmowa przybierała zły obrót jedną upuszczałam. Jak się zrobiło zamieszanie to orzeczniczka marzyła już tylko o tym, jak się mnie pozbyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/23 09:27 #6 przez asze
asze odpowiedział w temacie: Re: ZUS
Nie martw się... Jakkolwiek dziwnie to dla Ciebie brzmi. Mam nogę amputowaną na wysokości uda. Mnie ZUS uzdrowił z I. na II, a potem w ogóle zabrali mi grupę i dali stopień. Ojczyzna ukochana wspiera mnie miesięcznie kwotą 153zł i to tyle. Zasadniczo jeśli pracujesz - tak trzymaj. Rzecz jasna na komisji warto w ogóle za dobrze się nie prezentować:) Ale po wyjściu z tego szacownego budynku obmyślić sposób, jak żyć pełną piersią i mieć gdzieś te ich etykietki. Wiem, że łamię schemat, ale tylko takie podejście pozwala mi cieszyć się życiem i mimo niepełnosprawności funkcjonować na maxa (czyli na tyle na ile mogę, a mogę sporo :)
Uszy do góry!

asze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/23 08:09 #7 przez marcco75
marcco75 odpowiedział w temacie: ZUS
Hej....
Możesz, czekać... nie masz innego wyboru....
Niestety są przypadki ze odbierają grupy osobom po podwójnej amputacji, a co dopiero jeśli nie masz tylko podudzia.....
Sorki ze pisze tylko, bo zdaje sobie z tego sprawę jaki to problem...
Niestety orzecznicy z ZUS są tacy, już ten temat był tutaj poruszany....
Po otrzymaniu decyzji możesz sie odwołać....nie wiem na ile to pomoże....
Następnie możesz ponownie składać papiery, ze Ci sie pogorszył stan zdrowia....
Jeśli ktos pracuje oraz czym bardziej wykształcony tym ma mniejsze szanse na odwołanie i na wyzszą grupę....
Obecny stan zdrowia nie przeszkadza Ci w pracy, masz wiec zródło dochodu....masz z czego zyc...radzisz sobie w zyciu- taka jest ich interpretacja...
Ok, a to dla Ciebie aż takie ważne jaką masz grupę? I, II czy tez III-cia? Duzo na tym stracisz?
Pewnie chodzi o rentę socjalną, z III grupą pewnie nie będziesz jej miała...
Pozdrawiam, niestety ZUS robi oszczędności na takich osobach jak MY....
Jak się chce mieć większe szanse i pobierać rentę to lepiej nie wychuchać sie z pracą i posiadanym wykształceniem.
Powodzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.316 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art